HOLOPATIA

HOLOPATIA

środa, 23 marca 2016

Plagi XXI wieku. Kryzys środowiskowy, a zdrowie

Pierwsza na polskim rynku książka na temat medycyny holopatycznej, autorstwa jej twórcy, austriackiego lekarza, doktora n. med. Christiana Steinera. 

Fragment książki: 

"[...] Wprawdzie biologia tkwi wciąż jeszcze
w przestarzałych dogmatach materializmu, to jednak reszta nauk przyrodniczych poczyniła już kilka kroków do przodu.

Pan Neo Witalizm ma uczucie, jakby przejechała go ciężarówka. Co oni wszyscy sobie myślą, ta pani Bio i jej towarzysze? Że co? Że kim on jest?
Fakt, iż wśród inkwizytorów palących czarownice na stosach w okresie panujących mroków średniowiecza byli też witaliści, nie dowodzi, że sam Witalizm ponosi winę za to szaleństwo! A poza tym - nauki przyrodnicze - a w szczególności biologia w okresie średniowiecza przypominała bagno przepełnione zabobonami. Nie ma rady! Trzeba raz jeszcze zacząć od samego początku. Osłabiony już tą nieowocną konwersacją odzywa się bezbarwnym głosem:
- Historia nauk przyrodniczych jest historią bezprecedensowego sukcesu. Osiągnięcia te nie bazują na tzw. łucie szczęścia, ani też nie są przypadkowe, lecz osiągnięte zostały naukową metodą dowolnie powtarzanych eksperymentów. W ten sposób madame Nauki Przyrodnicze od czasów Galileusza i Newtona stworzyła systematycznie rosnące uznanie dla swoich rozpoznań i stąd wywodzą się wszystkie dzisiejsze techniki; te z kolei umożliwiły nam osiągnięcie dzisiejszego stanu życia, który stał się dla nas standardem samym przez się zrozumiałym np. wyzwolenie się od wielkiego rodzaju ciężkiej pracy fizycznej, nieograniczona gama towarów konsumpcyjnych, nieograniczona mobilność, ogólnoświatowa wymiana informacji, bezpieczeństwo życia, zdrowie - wszystko co znalazło się dziś na nigdy dotąd nieznanym poziomie. 
Jeśli spojrzymy na magię, na cud, któremu to wszystko zawdzięczamy - na naukową metodę - rozpoznajemy, iż opiera się ona na zredukowaniu rzeczywistości do poziomu liczb, do tego, co można wymierzyć i obliczyć, na przedmioty w przestrzeni i w czasie oraz obserwację ich ruchu i sposobu zachowywania się. Krótko i zwięźle: Magia tego rodzaju redukuje wszystko do planu materii. Przy czym nie ma znaczenia czy mamy do czynienia z ciałem niebieskim, częścią zamienną do maszyny, polami elektromagnetycznymi, obwodami, molekułami, atomami... czy z istotami żywymi.
Nauki przyrodnicze, a wraz z nimi społeczności, które konsekwentnie posłużyły się tą metodą, osiągnęły tak wielki sukces, że koncentracja na liczbach, na tym, co można wymierzyć i obliczyć z roboczej hipotezy dla wielu stała się dogmatem.  
Właśnie na tym polega ironia dziejów ludzkich, że liczne dziedziny nauk przyrodniczych, które zwolniły nas z wielu niefortunnych, średniowiecznych dogmatów darując nam tym samym możliwość życia na dzisiejszym poziomie i wniosły wiele do dzisiejszej wolności, teraz same splątane są dogmatem materializmu. [...]"  

Zainteresowanych książką prosimy o kontakt e-mail: 

Roman Nacht
roman.nacht@gmail.com

Agnieszka Żyłka
szklana.fotografia@autograf.pl


Ta książka nie ujrzałaby jeszcze światła dziennego bez bezinteresownej pomocy ze strony Agnieszki Żyłki, która dokonała korekty, bez Wojtka Ługowskiego, który dokonał obróbki technicznej  i bez wsparcia duchowego i finansowego Elżbiety Fronczak, Mariana Sedery i Izabeli oraz Artura (omen nomen) Mądrych - za co z całego serca, w imieniu polskich Czytelników dziękuję.

2 komentarze:

  1. Dlaczego zmieniono strój muzyczny z A 432 na A=440 Hz?

    OdpowiedzUsuń
  2. ttps://www.tajemnice-swiata.pl/432-hz-zakazany-stroj-w-muzyce/
    Proszę poczytać , ciekawe. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń