HOLOPATIA

HOLOPATIA

czwartek, 8 września 2016

UFO A ZIEMSKA ŚWIADOMOŚĆ


Ta książka jest w pewnym sensie kompilacją składającą się z notatek, które pozostały po ponad 40 latach mojej działalności na Ziemi…

Fragment książki:

"Człowiek o świadomości, która nie jest uniwersalna, nie widzi w otaczającym go Wszechświecie swojego naturalnego środowiska, lecz widzi same „zagadki” i dlatego zawęża horyzont myślenia o sobie i innych do modelu myślenia naziemnego; zadowala się –izmami (jak np. judaizm, katolicyzm, komunizm, nacjonalizm). Krótko: taki człowiek nie czuje się świadomą cząstką Nieskończoności. On widzi w inaczej pojmującym życie człowieku wroga, a to wystarczy, aby nim manipulować, a nawet go zabić. Człowiek, który nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jego świadomość jest Boska, nie czuje, że sam jest boską istotą i nie czci życia innych jako jedyną Boskość. Jego motto to: bądź wola moja!... i tylko moja. Nie czuje się świadomym dzieckiem Boga i identyfikuje się z wszczepianymi mu od dziecka pojęciami jak np. jestem amerykańskim patriotą, jestem dumny z faktu, że urodziłem się Francuzem, jestem Europejczykiem z krwi i kości (a co z duchem?, ze świadomością tego Europejczyka?), a my Polacy, jacy tacy…, bo my jesteśmy narodem wybranym (do przeprowadzania na nas eksperymentów genetycznych?!, czy żebyśmy zbierali do kolekcji nagrody Nobla?), Mama India i jej synowie, Matuszka Rossija i jej synowie, dziś niczym – jutro wszystkim my…, dziś nasze są Niemcy, a jutro cały świat. Jeśli więc już w świecie naszych ludzkich spraw reprezentujemy podejście do życia, które nieustannie prowadzi nas do konfliktu z naszym dotychczasowym rozpoznaniem rzeczywistości, to nie możemy się dziwić, że nie dajemy sobie rady w obliczu zjawisk pochodzących rzekomo ze sfer „pozaludzkich”, dokąd wzdragamy się poszerzyć horyzont naszej naziemnej świadomości i zadowalamy się –izmami, -logiami i -zofiami."


Podziękowania:

Książka ta nie mogłaby się ukazać drukiem bez aktywnego udziału Agnieszki Żyłki, Wojciecha Ługowskiego, Elżbiety Fronczak, Izabeli i Artura Mądrych oraz Monice i Pawłowi Siepsiak którym serdecznie dziękuję za wsparcie.

Roman Nacht
Zainteresowanych książką prosimy o kontakt: 

Roman Nacht
roman.nacht@gmail.com

Agnieszka Żyłka
szklana.fotografia@autograf.pl

1 komentarz:

  1. u podstaw zaistnienia izmów jest egoizm . Z wyrazami szacunku

    OdpowiedzUsuń