HOLOPATIA

HOLOPATIA

poniedziałek, 1 maja 2023

MAM DLA WAS CYNK

 


Wciągu ostatnich trzech lat toczyły się spory o to, czy witamina C jest skutecznym lekiem przeciw wirusowi COVID-19 czy nie? . Podczas gdy badanie kliniczne zkontrolowanymplacebo wyraźnie wykazało, że wysokie dawki znacznie zmniejszają śmiertelność u pacjentów w zagrażających życiu stadiach choroby, główne źródła medialne nie tylko że ignorują te fakty, lecz nadal absurdalnie twierdzą, że "witamina C nawet nie zmniejsza objawów". Teraz jednak nowy systematyczny przegląd i metaanaliza jedenastu oddzielnych randomizowanych, kontrolowanych badań wykazała „znaczące korzyści w zakresie śmiertelności”, gdzie witamina C jest stosowana przeciwko COVID-19, szczególnie u pacjentów z ciężką chorobą. 
Autorzy twierdzą, że ich odkrycie jest zgodne z szeroko hipotetycznymi korzyściami witaminy, które były dyskutowane od początku pandemii. 
- Jedenaście obserwowanych badań przeprowadzono w równocześnie w kilku krajach, w tym w Chinach, Pakistanie, Iranie, Stanach Zjednoczonych,
w Indiach i Meksyku. W sumie 445 pacjentów otrzymało witaminę C, a 494 otrzymało interwencje porównawcze bez witaminy C. 
W badaniach tych stosowano różne dawki i sposoby podawania witaminy C. Większość podawała witaminę C dożylnie, w dawkach od 2 do 24 gramów dziennie, przez okres od 4 do 7 dni. W jednym badaniu składnik odżywczy podawano dożylnie w dawce 50 miligramów na kilogram masy ciała dziennie, podczas gdy w czterech badaniach podawano go doustnie/dojelitowo w dawkach od 0,2 grama do 8 gramów dziennie przez okres od 10 do 21 dni.
Wyniki analizy wyraźnie wskazują na istotne zmniejszenie ryzyka zgonu
z jakiejkolwiek przyczyny, gdy pacjentom z COVID-19 podawano witaminę C. Dalsze badanie badań obejmujących pacjentów z ciężkimi postaciami choroby podobnie wykazało istotne zmniejszenie śmiertelności, gdy podano witaminę C. Chociaż autorzy badania zalecają przeprowadzenie dalszych randomizowanych badań w celu potwierdzenia korzyści związanych ze śmiertelnością i określenia optymalnej strategii dawkowania, ich analiza wyraźnie stanowi cenną przeciwwagę dla często słyszanych w mediach mainstreamowych twierdzeń, że "nadal nie ma dowodu na to, że witamina C jest skuteczna przeciwko wirusowi COVID-19".
Co warto dodać?
Wraz z witaminą C pacjentom z diagnozą COVID-19 podawano dodatkowy składnik postępowania. Na przykład jednym pacjentom podawano cynk, podczas gdy w innym podawano witaminy A, D, E i witaminy z grupy B.
Oto dane opublikowane przez Dr Rath Health Foundation

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz