HOLOPATIA

HOLOPATIA

piątek, 24 lipca 2020

SYNERGISTYCZNE ZESTAWY ANTYOKSYDANTÓW LECZĄ CHOROBY NEURODEGENERACYJNE jak np. Morbus Alzheimer, Morbus Parkinson





DOBRE WIEŚCI SĄ TAKIE,  ŻE BIOMATERIALIZM NIE PRZETRWA
Wszechmocne ŻYCIE oferuje szansę także biomaterialistom dotkniętym
chorobą Alzheimera
- Nowy przegląd naukowy, opublikowany w czasopiśmie" Open Biology"
(OTWARTA bIOLOGIA) dotyczy roli przeciwutleniaczy i diety bogatej 
w składniki odżywcze w zapobieganiu i leczeniu z choroby Alzheimera.
- Z opracowanego przez naukowców z Uniwersytetu Zachodniej Australii artykułu dowiadujemy się, 
w jaki sposób gromadzą się dowody na to, że wykorzystując ich synergistyczne działanie, kombinacje przeciwutleniaczy mogą być skuteczne nie tylko w zapobieganiu chorobie Alzheimera, ale także w jej odwracaniu. 
- Doradzając łączenie suplementów przeciwutleniających z dietą bogatą w składniki odżywcze, naukowcy twierdzą, że takie podejście może być również skuteczne
w przypadku innych chorób neurodegeneracyjnych.
Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na fakt, iż 50 milionów ludzi na całym świecie cierpi z powodu demencji. 
Każdego roku pojawia się prawie 10 milionów nowych przypadków. To jedna z plag XXI 
- Choroba Alzheimera, charakteryzująca się występowaniem wewnątrzkomórkowych
i zewnątrzkomórkowych złogów amyloidu i aluminium w mózgu, jest najczęstszą postacią choroby i uważa się, że przyczynia się do 70 procent przypadków.
- Przewiduje się, że do 2050 roku całkowita liczba pacjentów z demencją wzrośnie ponad trzykrotnie, osiągając 152 miliony. Przy całkowitym globalnym koszcie społecznym szacowanym już na 818 miliardów dolarów, potrzeba znalezienia skutecznych środków zapobiegania i leczenia demencji nigdy nie była pilniejsza
- słyszymy z Fundacji doktora Ratha,

Antyoksydanty badane przez "Western University of Australia" obejmują astaksantynę, którą naukowcy opisują jako „najsilniejszy przeciwutleniacz karotenoidowy”, witaminę C i witaminę E. 
- W komunikacie prasowym towarzyszącym publikacji rezultatów badania opisano,
w jaki sposób naukowcy odkryli, że przyjmowanie kombinacji przeciwutleniaczy było bardziej korzystne w zapobieganiu chorobie Alzheimera niż jakiekolwiek inne dostępne obecnie w świecie leczenie. 
- Naukowcy zauważają, że suplementacja witaminą C może być „szczególnie pożądana”, ponieważ organizm ludzki, w przeciwieństwie do większości zwierząt, nie jest w stanie jej syntetyzować. Badanie odnosi się w szczególności do palmitynianu askorbylu, rozpuszczalnej w tłuszczach formy witaminy C.
- Zauważając, że ta forma witaminy C jest w stanie przekroczyć barierę krew-mózg, naukowcy podkreślają, że dzięki temu jest ona znacznie bardziej dostępna dla tkanki nerwowej niż rozpuszczalne w wodzie formy witaminy.
- Twierdzą także , że ponieważ substancja ta znajduje się w błonie komórkowej, palmitynian askorbylu może również stale regenerować witaminę E.
- W jednym - cytowanym przez naukowców badaniu klinicznym z podwójnie ślepą próbą - wykazano, że suplementacja witaminy E 
w postaci alfa-tokoferolu wykazała korzystne działanie w odniesieniu do szybkości pogorszenia funkcji poznawczych u pacjentów z chorobą Alzheimera. 
- Naukowcy sugerują, że połączenie różnych form witaminy E, takich jak wszystkie cztery tokoferole, może być bardziej skuteczne niż stosowanie samej formy alfa-tokoferolu.
- Omówiono również glutation, kluczowy przeciwutleniacz wytwarzany w organizmie. Naukowcy opisują, w jaki sposób wyższy poziom glutationu jest powiązany
z najlepszymi możliwościami funkcjonalnymi stulatków i zalecają przyjmowanie suplementów przeciwutleniacza N-acetylocysteiny w celu zwiększenia poziomu glutationu. Twórca medycyny holopatycznej, dr n. med Christian Steiner zalecał również stosowanie kwasów tłuszczowych omega-3,  B-kompleks, witaminę C, witaminę E, kwas alfa-liponowy i selen.

Rozpylanie pestycydów na glebie
niszczy mikroorganizmy potrzebne do uwolnienia wielu minerałów
i utrzymania żyzności gleby
/Foto: Maasaak / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

„Starość” jest spowodowana chronicznymi niedoborami witamin
- Obserwując wyniki dietetyczne interwencje , naukowcy twierdzą, że twierdzenie, iż dieta wpływa na zdolności umysłowe i podatność na zaburzenia neurologiczne, nie jest nowe. 
- Uczeni opisują,  że kilka tysięcy żołnierzy,
 jeńców wojennych w japońskich obozach podczas II wojny światowej  przedwcześnie zestarzało się w niecałe cztery lata z powodu niedożywienia.
Naturalna żywność to naturalne lekarstwo - mawiali starożytni.
- Suplementacja dużymi dawkami witaminy B3 przywracała później zdolności umysłowe jeńców. To, jak twierdzą naukowcy, doprowadziło do wniosku, że
„starość” jest spowodowana chronicznym niedożywieniem i że jest to stan zależny od witamin, wynikający z wieloletnich łagodnych lub umiarkowanych przewlekłych niedoborów witamin.
- - Poruszono również kwestię niedoborów przeciwutleniaczy i minerałów w żywności. 
- Naukowcy opisują, jak przez stulecia rolnictwo wykorzystujące tę samą powierzchnię gleby doprowadzało do wyjałowienia gleby z minerałów w wielu krajach. Wyjaśniają, że rozpylanie pestycydów i herbicydów na glebach niszczy mikroorganizmy potrzebne do uwolnienia wielu minerałów i utrzymania żyzności gleby. Jeśli niezbędne minerały
i pierwiastki śladowe nie zostaną uzupełnione w glebie, powstałe plony żywnościowe będą już niedostateczne.
KONKLUZJA - jaki pisze dyr Fundacji Dr Ratha, Paul Anthony Taylor, 
współautor wybuchowej wręcz książki pt. „Nazistowskie korzenie„ brukselskiej UE ”,,
ekspert w Komisji Codex Alimentarius.
:
Istnieje kilka powodów, dla których warto pozytywnie ocenić publikację tego badania. 
Na przykład skupienie się na synergistycznym działaniu kombinacji przeciwutleniaczy jest szczególnie pokrzepiające. 
W ciągu ostatnich dwudziestu lat pionierskie badania przeprowadzone przez naukowców z "Instytutu Badawczego Dr Ratha" dowiodły, że wykorzystując synergistyczne działanie składników odżywczych można zmaksymalizować ich biologiczny wpływ.
- Godne uwagi jest również uznanie w badaniu roli, jaką odgrywają chroniczne niedobory witamin w rozwoju starości. Odzwierciedla to koncepcję medycyny komórkowej dr Ratha, która wyjaśnia, dlaczego główną przyczyną chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór witamin i innych niezbędnych składników odżywczych.
- Podobnie godne uwagi jest stwierdzenie w badaniu, że pożądana jest suplementacja witaminą C oraz fakt, że naukowcy podkreślają, iż w przeciwieństwie do większości innych zwierząt ludzie nie są w stanie wytworzyć tego ważnego składnika odżywczego w swoich ciałach. Poprzez swoją przełomową książkę „Dlaczego zwierzęta nie dostają ataku serca… ale ludzie tak”, od dawna dr Rath szerzy globalną świadomość o tych sprawach.
- Biorąc pod uwagę ciągłe niepowodzenie medycyny farmaceutycznej w znalezieniu odpowiedzi na chorobę Alzheimera, jest tu wiele rzeczy, które powinny dawać nadzieję rodzinom i lekarzom pacjentów dotkniętych tą chorobą. 
- Nadszedł czas, aby szersza społeczność naukowa skoncentrowała na tym istotnym fakcie swoją uwagę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz