HOLOPATIA

HOLOPATIA

piątek, 8 marca 2024

BADANIE ŁĄCZY WYŻSZY POZIOM OMEGA 3 ZE ZMNIEJSZONYM RYZYKIEM UDARU

 


Nowe wyniki badania opublikowane w czasopiśmie Stroke wykazały,
że osoby z najwyższym poziomem kwasów omega-3
mają mniejsze ryzyko udaru
[Źródło: nutraingredients-usa.com]
Kwasy tłuszczowe omega-3 pełnią w organizmie człowieka to istotne czynniki zdrowotne.
 Szczególnie istotne dla zdrowia układu krążenia, ich kluczowe funkcje obejmują zmniejszenie poziomu trójglicerydów, obniżenie ciśnienia krwi
i zmniejszenie ryzyka arytmii (nieregularnego bicia serca).
- Kwasy tłuszczowe omega-3,  są niezbędne również dla rozwoju i funkcjonowania mózgu, odgrywają ważną rolę w utrzymaniu funkcji poznawczych, pamięci i ogólnego stanu zdrowia
>Niektóre badania sugerują ponadto, że mogą one mieć pozytywny wpływ gdy pojawiają się zaburzenia nastroju, takie jak depresja.
Kwasy Omega-3 mają także działanie przeciwzapalne.
Mogą one być szczególnie pomocne w kontrolowaniu schorzeń takich jak astma,
a także w zmniejszaniu stanu zapalnego występującego w przewlekłej chorobie nerek.
-> 
Badania dodatkowo pokazują, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą łagodzić ból i sztywność stawów u osób cierpiących na choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów.
Wysokiej jakości kapsułki z olejem rybnym mogą dostarczyć Ci kluczowych kwasów tłuszczowych omega-3, ekstrahowanych z naturalnych źródeł, takich jak łosoś.
- Przez całe życie kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu naszego zdrowia. Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca, mózgu, oczu i innych narządów, kwasy tłuszczowe omega-3 EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy) są szczególnie istotne, ponieważ organizm ludzki może je wytwarzać jedynie w ograniczonych ilościach. Co istotne, badania sugerują, że uzupełnienie naszej diety tymi kluczowymi mikroelementami może zapewnić szeroką gamę imponujących korzyści dla naszego zdrowia.
> W ciągu ostatnich kilku dekad kolejne badania wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3
są pomocne w zapobieganiu i kontrolowaniu chorób, takich jak choroby układu krążenia, choroby neurologiczne, nowotwory i inne.  - Ostatnie badania poszerzyły naszą wiedzę na temat tej ważnej klasy mikroelementów, stwierdzając, że mogą one również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w przewlekłej chorobie nerek, a w połączeniu z witaminami z grupy B mogą zatrzymać rozwój choroby Alzheimera. To ostatnie stwierdzenie jest szczególnie ważne, ponieważ starannie dobrane i prawidłowo zbilansowane łączenie mikroelementów w grupy jest zdecydowanie najskuteczniejszym podejściem do zapewnienia optymalnego zdrowia.
> Badania z wykorzystaniem tego podejścia, prowadzone od wielu lat przez dr Ratha,
dr Aleksandry Niedzwieckiej i ich zespół badawczy w Instytucie Badawczym Dr. Ratha, wykazały, że najlepsze wyniki leczenia osiąga się dzięki stosowaniu naukowo opracowanych kombinacji mikroskładników odżywczych działających w biologicznej synergii.
Warto zauważyć, że badanie dotyczące choroby Alzheimera stanowi dalsze potwierdzenie koncepcji synergii mikroelementów, sugerując, że witaminy z grupy B mogą chronić przed związanym z wiekiem zanikiem mózgu – ale tylko u osób z wysokim poziomem kwasów omega-3. Opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition i prowadzone przez okres dwóch lat badanie objęło 168 osób w podeszłym wieku z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, którym przydzielono pigułkę placebo lub suplement zawierający
800 mcg kwasu foliowego, 20 mg witaminy B6 i 500 mcg witaminy B12.


>
Badanie wykazało, że korzystny wpływ leczenia witaminą B na atrofię mózgu zaobserwowano jedynie u pacjentów, którzy mieli wysoki poziom kwasów tłuszczowych omega-3.
- Innymi słowy, witaminy z grupy B nie miały żadnego znaczącego wpływu na tempo atrofii u osób z niskim poziomem tych kwasów tłuszczowych.
- Co istotne, dodatkowo ilustrując synergistyczny związek między tymi dwiema grupami mikroelementów, naukowcy sugerują, że korzystny wpływ kwasów tłuszczowych omega-3 na atrofię mózgu może w podobny sposób ograniczać się do osób z dobrym poziomem witaminy B.
Badania opublikowane przez Uniwersytet Harvarda w 2009 roku sugerują, że niedobór omega-3 jest przyczyną aż do 96 000 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych – co czyni go szóstym co do wielkości zabójcą Amerykanów
– zapewniając optymalną podaż tych niezbędnych kwasów tłuszczowych
i włączając je w starannie zbilansowany program suplementów obejmujący synergiczny poziom witamin z grupy B i innych niezbędnych mikroelementów, może być jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby poprawić i chronić swoje zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz