HOLOPATIA

HOLOPATIA

niedziela, 27 lutego 2022

ROZPOWSZECHNIANIE ZASAD MEDYCYNY KOMÓRKOWEJ Z MYŚLĄ O NIEDOŻYWIENIU , O ZŁYM STANIE ZDROWIA I BEZROBOCIU W MALAWI

Podczas gdy islamizowany świat Zachodu żyje otumaniony wirusem ogłupienia*,
organizowaną wędrówką, ludów i "rosyjskim niebezpieczeństwem" ludzie bazując na innym, praktycznym modelu myślenia uczą że można świadomie poprawiać
stan zdrowia, zlikwidować bezrobocie i stan niedożywienia.


Projekt Ruch Życia Malawi został uruchomiony we wrześniu 2020 r., po tym, gdy zainspirowała mnie lektura prac wykonanych w Ugandzie i zdecydowałam się rozpocząć kampanię w moim kraju poprzez założenie lokalnej organizacji pozarządowej, Fundacji Emmanuela.

- Zdecydowałam się na projekt oparty na społeczności, polegający na pokazach ogrodnictwa domowego, aby promować zdrowie poprzez uprawę bogatych
w mikroelementy naturalnych owoców, warzyw i roślin leczniczych do użytku domowego, zaś nadwyżki sprzedawane są w celu zwiększenia dochodów rodziny.
Projekt obejmuje wybór jednej rodziny w każdej z kilku małych społeczności
i nauczenie ich zasad medycyny komórkowej oraz znaczenia mikroelementów
w utrzymaniu dobrego zdrowia.
- Rodzinom pokazuje się, jak zbierać nasiona owoców, warzyw i roślin leczniczych, które są w stanie zakwitać w lokalnych warunkach. Poznają metody uprawy ściółki w szkółce i ogrodnictwa oraz sposoby ich pielęgnacji w sposób czysto naturalny,
w celu uzyskania plonów wolnych od chemii.
- W każdej wsi poszukuje się pomocy naczelnika, aby wybrać właściwą (jeśli chodzi o stan świadomości) rodzinę. Odbywa się to w porozumieniu z biurem rady powiatu odpowiedzialnym za opiekę społeczną rodzin. Rodziny te są tu niedożywione, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na codzienny posiłek.
- Malawi to kraj śródlądowy, który graniczy z Mozambikiem, Zambią i Tanzanią,
z populacją około 19 milionów mieszkańców. Stopa bezrobocia jest wysoka
i wynosi 6 proc. Wskaźniki analfabetyzmu są również wysokie, co skutkuje ubóstwem tych, którzy nie mogą znaleźć pracy, aby się utrzymać.
- Domy rodzinne, w których realizowany jest projekt, są wzorem dla ich społeczności, pokazując, co i jak można osiągnąć. Członkowie tych społeczności, poprzez przywództwo społeczności, są zapraszani do nauki i zakładania własnych ogrodów przydomowych. Ponieważ projekt obejmuje ściśle naturalne podejście, uczestnicy uczą się umiejętności wytwarzania nawozu organicznego, organicznych pestycydów przy użyciu składników takich jak chili i popiół oraz organicznych leków dla zwierząt. Dowiadują się również o przetwórstwie rolnym na małą skalę, które ma pomóc rodzinom zwiększyć ich bardzo potrzebne dochody. Dzięki hojności Fundacji Zdrowia Dr Ratha jesteśmy w stanie pomóc gospodarstwom domowym poprzez dostarczanie narzędzi ogrodniczych takich jak taczki, konewki, motyki
i inne.
 - Ponieważ zgubne skutki ubóstwa – choroby związane z niedożywieniem, chorobami zakaźnymi i przemocą domową – są bardzo powszechne w Malawi,
z zadowoleniem przyjmujemy projekt, który skutkuje poprawą odporności na infekcje, bogatą podażą mikroelementów w celu zapobiegania chorobom i ich kontrolowania oraz zwiększenia dochodów. Z czasem ustabilizuje to rodziny, ułatwi edukację dzieci i zaowocuje większą harmonią domową i poprawą zdrowia.
- Obecnie w projekcie bierze udział dwanaście rodzin, a my założyliśmy ogrody owocowe, lecznicze i warzywne. W ciągu pierwszych 15 miesięcy wyhodowano około 20 000 owoców, warzyw i roślin leczniczych, w tym łapę, gujawę, ogórek, granadilla, gorczycę, kapustę, okrę, cebulę, imbir, pomidor i rzepak.
Zebraliśmy również i zasadziliśmy ponad 4000 nasion dyni, nasion kiwano, roślin aloesu i nasion chili.
- Ubiegły rok był jednak szczególnie trudny ze względu na suszę, która tak mocno nawiedziła Malawi. Wiele naszych owoców i warzyw wysychało podczas długiej suszy. Aby pomóc rozwiązać ten problem, dążymy do tego, aby każda wioska ostatecznie korzystała z jednej lub więcej pomp wodnych zasilanych energią słoneczną. Osiągnięcie tego ostatecznie umożliwiłoby nam dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców, na przykład do całej wioski liczącej średnio 200 gospodarstw domowych, w każdym z trzech tradycyjnych obszarów władzy zaangażowanych w projekt.
- Jedyną nadzieją dla sprawiedliwego i rozwiniętego świata jest wyposażenie społeczności w umiejętności i środki do produkcji własnej żywności,
uprawy zrównoważonych leków bogatych w mikroskładniki odżywcze oraz wykorzystania własnych zasobów jednostki do tworzenia bogactwa, a nie uzależnienia się od dawcy i pieniędzy i pieniędzy.
Doreen Kumwenda Jephtar
Dyrektor Fundacji Immanuela, organizacji pozarządowej z siedzibą w Malawi,
Doreen Kumwenda Jephtar jest krajowym koordynatorem Ruchu Życia w swoim kraju.
Od 2020 roku współpracuje z Fundacją Zdrowia Dr Ratha.
jest  a
bsolwentką Uniwersytetu Południowej Afryki na wydziale bankowości,
Doreen pracuje dla banku centralnego Malawi.

Dop. R. Nacht: Otóż to. Jeśli w tym świecie ma się coś zmienić, to należy przekazać ludziom "w potrzebie", żeby strzegli się i nie uzależniali się od rzekomych dawców udzielających  kredyty; dobrą wieścią jest uczenie ludzi w biedzie, że w nich samych, w głębi każdej duszy JEST siła twórcza potrzebna im, do świadomego tworzenia rzeczywistości nawet w materii. Życie na kredyt jest chorobotwórcze.
- Wszyscy możemy uświadomić sobie, że możemy być współtwórcami wszechświata pod warunkiem, że nie utracimy wolności i nie uzależnimy się od sponsorów i dawców.
Prawdziwy Dawca jest tylko jeden - ŚWIĘTE ŻYCIE, którego dziećmi JESTEŚMY

*http://holopatia.blogspot.com/2015/09/wirus-ogupienia-tak-to-nie-jest.html

2 komentarze:

  1. Bardzo trudno jest przekonać ludzi, że nie warto trwonić życia dla mamony. Dziwi to, że bardzo liczna populacja bogatych nie umie korzystać ze swoich pieniędzy dla siebie. Bywa, wcale nierzadko, że spore środki są wydawane po to, by mieć więcej od kogoś innego. Dobrze, że jest Roman Nacht. Kto wysłucha choćby jednej audycji, zostaje "zarażony" myśleniem.

    OdpowiedzUsuń