HOLOPATIA

HOLOPATIA

wtorek, 25 czerwca 2013

ALUMINIUM W MÓZGU

GLIN zwany Aluminium (Al)
Puszki aluminiowe, pieczenie w folii i w foremkach aluminiowych = ALUMINIUM W LUDZKIM MÓZGU



Aluminium jest pierwiastkiem niezwykle łatwo wchodzącym w reakcje z różnymi związkami chemicznymi. Ponieważ jony aluminium (Al3+) są podobne do jonów żelaza (Fe3+), aluminium może zajmować miejsce żelaza w cząsteczce białka, np. w ferrytynie i w ten sposób przenikać do komórki.
Po dostaniu się do organizmu aluminium powoduje demineralizację kości, zmienia metabolizm wapnia i umożliwia krzyżowe powiązania włókien kolagenowych. Przyczynia się również do utraty cynku, co może być powodem rozwoju demencji.
Zapotrzebowanie człowieka na ten minerał nie jest znane.

Skąd się bierze aluminium w naszym organizmie?
Aluminium znajduje się w takich produktach wchodzących w skład naszej diety, jak kawa rozpuszczalna, sól kuchenna, mleko w proszku, niektóre dodatki do produktów spożywczych oraz herbata w saszetkach. Jest również składnikiem wielu leków stosowanych w chorobach żołądka.
Zawartość aluminium w diecie jest bardzo różna i wynosi od 7 mg w Finlandii i 80 mg w Norwegii do 100 mg w Stanach Zjednoczonych. Te dwie ostatnie wartości obejmują również ilość aluminium, która dostaje się do produktów spożywczych z powierzchni garnków aluminiowych i innych narzędzi kuchennych oraz opakowań soków w kartonach pokrytych wewnątrz aluminium. Wdychane jest ono również z powietrzem w zanieczyszczonym środowisku.
Wszystkie te źródła przedostawania się aluminium do naszego organizmu, choć wydają się niezwykłe, mogą być dość znaczące. Aluminium jest trzecim pod względem ilości pierwiastkiem w skorupie ziemskiej i zajmuje 8% jej powierzchni. Opady kwaśnych deszczów, które obniżają pH gleby powodują, że minerał przedostaje się do wód gruntowych, a stąd do wody pitnej. Wysokość stężenia aluminium w wodzie pitnej w Norwegii i Wielkiej Brytanii ma – jak stwierdzono - związek z występowaniem choroby Alzheimera. Badania prowadzone w tym kierunku mają dodać więcej informacji dotyczących wspomnianych zależności. Tymczasem wysunięto sugestię, że powodem choroby jest odkładanie się aluminium w komórkach mózgu, co może powodować ich uszkodzenie.
Osoby dyslektyczne często mają wysoki poziom aluminium i niski poziom cynku w organizmie. W przypadku braku cynku aluminium może wiązać się z białkami, które niosą cynk. Wtedy konieczne jest uzupełnienie cynku, aby odwrócić skutki jego niedoboru, poprawić strukturę białek i przywrócić prawidłowe czynności wielu związków enzymatycznych.
Chorzy odżywiani dożylnie i pacjenci leczeni dializami absorbują znacznie więcej aluminium niż ludzie zdrowi, co może spowodować uszkodzenie kości i mózgu. Zatrucie tym pierwiastkiem może mieć skutek śmiertelny, dlatego płyny do dializy muszą być dokładnie oczyszczone z aluminium.
Im więcej strat mineralnych tym większe ryzyko wystąpienia osteoporozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, niedoczynności tarczycy, choroby wieńcowej, wysokiego ciśnienia itd. Napoje bezalkoholowe są bardzo kwaśne (od 2.5 - 3.5 pH). Jeżeli one są pakowane w puszki, następuje reakcja między płynem a aluminiową puszką.
Z badań wykonanych na pacjentach z chorobą Alzheimera, wykazały wysoki poziom aluminium w ich mózgach.
Podwyższony poziom aluminium we włosie odzwierciedla obciążenie ciała. Nie odzwierciedla tego poziom aluminium we krwi czy moczu. Zatrucie rtęcią powoduje odkładanie się aluminium.
Dzieci łatwo wchłaniają aluminium z pożywienia i są wrażliwsze na jego działanie. Również osoby z gorzej funkcjonującymi nerkami będą łatwiej przyswajać aluminium. Aluminium blokuje enzymy cyklu Krebsa, niezbędne do usunięcia amoniaku, a zatem zatrucie aluminium może prowadzić do kumulowania się amoniaku, co w konsekwencji prowadzi do upośledzenia funkcji mózgu, w tym pamięci. Aluminium może być jednym z czynników wywołujących chorobę Alzheimera i sarkoidozę. Może powodować problemy z sercem (kardiomiopatię) i anemię.
Świadomi zagrożenia mieszkańcy Unii Europejskiej rezygnują z używania między innymi aluminiowych foremek piekarskich i z pieczenia w folii aluminiowej.
Z tej przyczyny firma MIPAZ z siedzibą w Warszawie wprowadziła na rynek polski ekologiczne tekturowe foremki w innowacyjnym stylu BAKE-IN.
Piekarnie, cukiernie jak i zakłady garmażeryjne piekąc w tych ekologicznych, przyjaznych dla otoczenia foremkach, mają zarazem opakowanie, na którym mogą umieścić kolorowy nadruk z nazwą ich firmy. Każda gospodyni domowa dbająca o zdrowie swojej rodziny powinna zrezygnować trujących aluminiowych folii, foremek do pieczenia itp.
Foremki BAKE-IN są szczelne, nie nasiąkają płynami i są odporne na tłuszcz.

Więcej informacji chętnie udzieli:
MIPAZ - Roman NACHT
Tel.: (+ 48) 537 46 36 76
E-mail: roman.nacht@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz